ETUSIVUREITITKIMKKISATTAPAHTUMATTURVALLISUUSKUVIALINKKEJÄJÄSENEKSIOTA YHTEYTTÄ
Ajokaavio watercross 2015
Ratakartta watercross 2015
Watercross 2015 ilmoittautunee
Aikataulu watercross 2015
Tulokset watercross 2015
Watercross 2011
Watercross 2012
Watercross 2010
Watercross 2013
Watercross 2009
Levi SnowX 2013
Watercross 2014
Kisapalautelomake
Tue kisoja
 

TULOKSET Watercross Kittilä 4.7.2015

KIIHDYTYS 800 103/WC/15 4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry    
SIJA Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka 1. ERÄ 2. ERÄ Paras aika-ajo B-Finaali A-Finaali
1 440 Olli Magga SodMK Ski Doo Tundra 00:09,0 00:09,3 00:09,0   1
2 14 Mikko Rantala SodMK Ski Doo MXZ 00:08,6 00:10,4 00:08,6   2
3 1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo 00:10,6 00:09,2 00:09,2 1 3
4 68 Rauli Kulppi EtMK Ski Doo 00:09,4 00:09,3 00:09,3 2
5 277 Antti Holmberg YLM Ski Doo 00:09,4 00:09,9 00:09,4 3
6 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra 00:09,6 00:09,5 00:09,5
7 76 Marko Junttila KiMK Ski Doo 00:10,0 00:09,8 00:09,8
8 115 Björn Ivar Henriksn KiMK Polaris 00:10,0 00:10,2 00:10,0
9 16 Mika Leivo YLM Lynx 00:10,1 00:10,2 00:10,1
        A-FINAALI MAALISSA KLO 12:15    

 

KIIHDYTYS 600 103/WC/15 4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry    
SIJA Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka 1. ERÄ 2. ERÄ Paras aika-ajo B-Finaali A-Finaali
  1. 1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo 00:09,2 00:09,4 00:09,2   1
  2 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra 00:09,9 00:09,9 00:09,9 1 2
  3 18 Pate Jokelainen KIMK Titty Cat 00:09,4 00:09,9 00:09,4   3
  4 76 Marko Junttila KiMK Ski Doo 00:09,5 00:09,8 00:09,5 2
  5. 75 Ville Rauhala EtMK Ski Doo 00:10,1 00:10,4 00:10,1 3  
  6. 22 Arto Pätsi KuusMK   00:10,2 00:12,6 00:10,2
  7. 635 Teemu Niska ROMK Ski Doo 00:11,2 00:11,6 00:11,2  
  8. 200 Joona Seurujärvi EtMK Ski Doo 00:11,3 00:11,7 00:11,3    
  9. 71 Vesa-Pekka Hirvisalo SodMK Ski Doo 00:12,4 00:11,5 00:11,5
  10. 72 Marius Eriksen KIMK Ski Doo DNF 00:11,7 00:11,7    
    B-FINAALI MAALISSA KLO    A-FINAALI MAALISSA KLO 12:17        

 

KIIHDYTYS AVOIN 103/WC/15 4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry    
Lähtö NRO Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka 1. ERÄ 2. ERÄ Paras aika-ajo B-Finaali sijoitus A-Finaali sijoitus
2 440 Olli Magga SodMK Ski Doo Tundra 00:08,7 00:08,4 00:08,4   1
1 925 Henri Harju EtMK Ski Doo 00:08,3 00:08,4 00:08,3   2
3 123 Janne Kallojärvi KiMK  Arctic Cat 00:09,1 00:08,6 00:08,6 1 3
4 76 Marko Junttila KiMK Ski Doo 00:09,9 00:09,7 00:09,7 2
        A-FINAALI MAALISSA KLO 12:22    

 

WATERCROSS 600 103/WC/15      4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry
AIKA-AJOT
Lähtö NRO Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka AIKA-AJO
2. 18 Pate Jokelainen KIMK Titty Cat 01:12,6
4. 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra 01:12,9
1. 1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo 01:13,5
7. 60 Janne Kallojärvi KiMK  Polaris 01:16,3
13. 635 Teemu Niska ROMK Ski Doo 01:17,5
12. 202 Miika Hyöky Muonion moottorikerho Polaris 01:19,5
5. 32 Juha Jolma Pellon MK Ski Doo 01:20,8
6. 33 Börge Roska KiMK Ski Doo 01:20,8
11. 76 Marko Junttila KiMK Ski Doo 01:28,3
3. 22 Arto Pätsi KuusMK   DNF
8. 71 Vesa-Pekka Hirvisalo SodMK Ski Doo DNF
9. 72 Stian Guttormsen KiMK Ski Doo DNF
10. 75 Ville Rauhala EtMK Ski Doo DNF
14. 666 Niillas-Jovnna Länsman EtMK Lynx RE DNS

 

WATERCROSS Suomen Cup 103/WC/15      4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry
AIKA-AJOT
SIJA Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka Aika-ajo
1 440 Olli Magga SodMK Ski Doo Tundra 01:11,2
2 1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo 01:11,3
3 18 Pate Jokelainen KIMK Titty Cat 01:11,3
4 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra 01:12,8
5 123 Janne Kallojärvi KiMK  Polaris RMK 01:14,2
6 14 Mikko Rantala SodMK Ski Doo MXZ 01:15,7
7 32 Juha Jolma Pellon MK Ski Doo 01:19,7
8 71 Vesa-Pekka Hirvisalo SodMK Ski Doo 01:22,1
9 115 Björn Ivar Henriksen KiMK Polar 01:24,7
10 68 Mika Kulppi EtMK Ski Doo 01:26,9
11 42 Joni Lindgren Muonion MK Ski Doo "Goofy" 01:33,7
12 22 Arto Pätsi KuusMK   01:37,7
13 277 Antti Holmberg YLM Ski Doo DNF
14 666 Niillas-Jovnna Länsman EtMK Lynx RE DNS
15 16 Mika Leivo YLM Lynx DSQ

WATERCROSS 600   103/WC/15      4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry
KARSINTALÄHDÖT
Sijoitus Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka
1. Karsinta  1 1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo AA-3
            AA-10
2. Karsinta  1 635 Teemu Niska ROMK Ski Doo AA-5
  2 32 Juha Jolma Pellon MK Ski Doo AA-7
3. Karsinta  2 60 Janne Kallojärvi KiMK  Polaris AA-4
  1 76 Marko Junttila KiMK Ski Doo AA-9
4. Karsinta  2 202 Miika Hyöky Muonion moottorikerho Polaris AA-6
  1 33 Börge Roska KiMK Ski Doo AA-8
SEMIFINAALIT lähtölista
Semifinaali 1   23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra AA-2
    1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo K 1-1
    635 Teemu Niska ROMK Ski Doo K 2-1
Semifinaali 2   76 Marko Junttila KiMK Ski Doo K 3-1
    33 Börge Roska KiMK Ski Doo K 4-1
    18 Pate Jokelainen KIMK Titty Cat AA-1

 

WATERCROSS Suomen Cup 103/WC/15      4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry
KARSINTALÄHDÖT
Sijoitus Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka
           
           
1. Karsinta  1 123 Janne Kallojärvi KiMK  Polaris RMK AA-5
  2 32 Juha Jolma Pellon MK Ski Doo AA-7
2. Karsinta  1 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra AA-4
  2 115 Björn Ivar Henriksen KiMK Polar AA-9
3. Karsinta  dsq 14 Mikko Rantala SodMK Ski Doo MXZ AA-6
  1 71 Vesa-Pekka Hirvisalo SodMK Ski Doo AA-8
SEMIFINAALIT lähtölista
Semifinaali 1   1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo AA-2
    18 Pate Jokelainen KIMK Titty Cat K 1-1
    123 Janne Kallojärvi KiMK  Polaris RMK K 2-1
Semifinaali 2   23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra K 3-1
    71 Vesa-Pekka Hirvisalo SodMK Ski Doo K 4-1
    440 Olli Magga SodMK Ski Doo Tundra AA-1

 

WATERCROSS 600 103/WC/15      4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry
FINAALIT LOPPUTULOKSET
Sijoitus Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka
C-Finaali dnf 1 Tommi Nieminen YLM Ski Doo
  1 76 Marko Junttila KiMK Ski Doo
B-Finaali 1 33 Börge Roska KiMK Ski Doo
2 635 Teemu Niska ROMK Ski Doo
3 76 Marko Junttila KiMK Ski Doo
A-Finaali 1 18 Pate Jokelainen KIMK Titty Cat
2 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra
3 33 Börge Roska KiMK Ski Doo
C-FINAALI MAALISSA KLO 16:09
B-FINAALI MAALISSA KLO 16:20
A-FINAALI MAALISSA KLO 16:35

 

WATERCROSS Suomen Cup 103/WC/15      4.7.2015 KiMK - Kittilän moottorikerho Ry
FINAALIT lähtölista
Sijoitus Kilpailu NRO Nimi Seura Kelkka
C-Finaali           S1-3
  dns 71 Vesa-Pekka Hirvisalo SodMK Ski Doo S2-3
B-Finaali 1 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra S2-2
2 123 Janne Kallojärvi KiMK  Polaris RMK S1-2
          C-1
A-Finaali 1 440 Olli Magga SodMK Ski Doo Tundra S2-1
2 18 Pate Jokelainen KIMK Titty Cat S1-1
3 23 Aki Pesonen YLM Ski Doo Tundra B-1
C-FINAALI MAALISSA KLO 16:11
B-FINAALI MAALISSA KLO 16:27
A-FINAALI MAALISSA KLO 16:40
Seppo Heikkuri Ari-Pekka Mäkitalo
SML Valvoja Kilpailun johtaja


Tulostusystävällinen versio |