ETUSIVUREITITKIMKKISATTAPAHTUMATTURVALLISUUSKUVIALINKKEJÄJÄSENEKSIOTA YHTEYTTÄ
Ajokaavio watercross 2015
Ratakartta watercross 2015
Watercross 2015 ilmoittautunee
Aikataulu watercross 2015
Tulokset watercross 2015
Watercross 2011
Watercross 2012
Watercross 2010
Watercross 2013
Watercross 2009
Levi SnowX 2013
Watercross 2014
Kisapalautelomake
Tue kisoja
 

TULOKSET Vesicross 2009, Kittilä, Kirkkojärvi

4.7.2009 600 KIIHDYTYS
Lähtönr. Kilpailun nro Nimi Seura Kelkka 1.erä 2.erä paras finaali Tulos
5 200 Pasi Uusisalmi KiMK skidoo 09.73. 09.79. 09.73. 10.05. 1
6 258 Jouni Muru KeMot lynx 09.76. 10.31. 09.76. 10.65. 2
14 593 Antti Holmberg YLM lynx 10.34. 10.02. 10.02. 09.82. 3.
13 300 Isto leppäjärvi Sod.s.MK okkeli 10.98. 10.31. 10.31. 10.88. 4.
9 122 Svein Are Eira Team Kautomotor polaris 12.27. 10.58. 10.58.    
1 50 Tenho Kaipainen KeMot rojula evo II 10.84. 10.75. 10.75.    
15 35 Janne Misikangas LaMk skidoo 10.92. 10.84. 10.84.    
17 250 Jouni Ojanperä KiMK Elan 11.01. 10.87. 10.87.    
2 211 Jouni Evijoki KiMK skidoo ei lähtenyt 10.93. 10.93.    
12 55 Harri Helander YLM polaris 10.97. 11.52. 10.97.    
7 5 Matti Jussila KiMK skidoo 17.16. 11.02. 11.02.    
11 9 Ari Porsanger YLM skidoo 11.07. 12.46. 11.07.    
3 83 Jarkko Paalanen YLM arctic cat 11.18. 11.22. 11.18.    
10 666 Steffen Esp NMK Tana   11.33. 13.95. 11.33.    
16 8 Jan-Eerik Hakkarinen YLM arctic cat 11.54. - 11.54.    
8 95 Teemu Pyhäjärvi Sod.k.MK lynx 11.88. 11.90. 11.88.    
4 94 Niko Aho KeMot skidoo 12.04. 12.27. 12.04.    

4.7.2009 800 KIIHDYTYS
Lähtönr. Kilpailun nro Nimi Seura Kelkka 1.erä 2.erä PARAS FINAALI SIJA
4 16 Mika Leivo YLM skidoo 08.76. 09.40. 08.76. 09.24. 1
1 277 Antti Holmberg YLM skidoo 09.29. 09.60. 09.29. 09.54. 2
2 224 Toni Pykäläinen LaMK lynx 09.44. 09.68. 09.44. 09.97. 3
8 110 Jan Andre Kaup Norja skidoo 10.50. 09.86. 09.86. 11.32. 4
3 98 Mika Palojärvi KeMot skidoo 10.45. 10.01. 10.01.    
5 100 Niilas-Jovnna Somby Norja arcticcat uppos        
6 11 Tuomo Tuovila KeMot ido everest 10.64. 11.65. 10.64.    
7 99 Kai Lehkonen EtMk lynx ei startannut        
9 187 Juha Lohela LaMK skidoo ei saatu aikaa        
10 9 Ari Porsanger YLM skidoo 11.65. 12.12. 11.65.    
11 4 Juha Paksuniemi KiMK polaris 10.25. 10.39. 10.25.    

4.7.2009 AVOIN KIIHDYTYS
Lähtönr Kilpailun nro Nimi Seura Kelkka 1.erä 2.erä PARAS FINAALI SIJA
6 81 Antti Kanerva YLM skidoo 09.00 08.95. 08.95. 09.05. 1.
1 16 Mika Leivo YLM skidoo 08.77. 09.68. 08.77. 09.11. 2.
3 224 Toni Pykäläinen Lamk lynx 09.40. 09.44. 09.40. 09.50. 3.
4 277 Antti Holmberg YLM skidoo 09.67. 09.49. 09.49. 09.56. 4.
2 74 Erik Vaarala KiMk skidoo 10.91. 12.48. 10.91.    
5 668 Heikki Raappana OSMK lynx 11.92. 10.83. 10.83.    

4.7.2009 600 OVAALI
Lähtönr Kilpailun nro Nimi Seura Kelkka 1.erä finaali
12 35 Janne Misikangas LaMK skidoo 00.56.44. 1
11 593 Antti holmberg YLM lynx 00.51.28. 2
5 5 Matti Jussila KiMK skidoo 00.57.86. 3
4 83 Jarkko Paalanen YLM arctic cat 00.57.79. 4
9 55 Harri helander YLM polaris 00.58.11.  
3 200 Pasi uusisalmi KiMK skidoo 00.58.87.  
6 95 Teemu Pyhäjärvi Sod.s.MK lynx 1.02.25.  
19 300 Isto leppäjärrvi Sod.s.MK okkeli 1.03.88.  
8 9 Ari Porsanger YLM skidoo 1.06.86.  
13 8 Jan-eerik Hakkarainen YLM arctic cat -  
14 250 Jouni Ojanperä KiMK elan uppos  
1 258 Jouni Muru KeMot lynx uppos  
2 211 Jouni Evijoki KiMK skidoo uppos  

4.7.2009 AVOIN OVAALI
Lähtönr Kilpailun nro Nimi Seura Kelkka 1.ERÄ FINAALI
3 16 Mika Leivo YLM skidoo 00.48.63. 1.
7 593 Antti Holmberg YLM skidoo 00.49.16. 2.
8 440 Olli Magga SaaMK skidoo 00.53.02. 3.
2 81 Pasi Leivo YLM arctic cat 00.50.52. 4.
             
6 9 Ari Porsanger YLM skidoo 01.02.15.  
4 74 Erik Vaarala KiMK skidoo ei starttia  
5 98 Mika Palojärvi KeMot skidoo ei starttia  
1 111 Jani Helisteen KeMot ido everest uppos  



Tulostusystävällinen versio |